Kasza bulgur z fasolką szparagową i cukinią – obiad

Kasza bulgur z fasolką szparagową i cukinią – obiad

Pełno wartościowy i zdrowy obiad to podstawa każdego mojego dnia. Dzisiaj proponuję kaszę bulgur z fasolką szparagową i cukinią. Danie jest aromatyczne i sycące.

Do przygotowania dania potrzebna jest kasza bulgur i mieszanka warzyw, czyli fasolka szparagowa, cukinia, papryka i ziemniaki. Koniecznie użyjcie ulubionych przypraw podczas podsmażania warzyw. Dzięki temu potrawa będzie aromatyczna i rozgrzewająca. Moja wersja tego dania jest wegetariańska ale spokojnie możecie dodać pierś z kurczaka lub mielone mięso z indyka dla mięsożerców. Jeśli w waszym domu jest wegetarian i mięsożerca to podsmażając mięso na osobnej patelni możecie przygotować dwa dania: wegetariańskie i mięsne. Jest to proste i szybkie rozwiązanie, gdy trzeba łączyć obie kuchnie w jednym daniu.

Zimą staram się przygotowywać posiłki z dużą ilością warzyw, aby dostarczyć organizmowi potrzebnego “paliwa” do ciągłego ogrzewania organizmu, gdy temperatura na zewnątrz spada do niskich temperatur. Dobrze zbilansowane posiłki zawierające warzywa lub owoce uchronią Was przed częścią chorób lub dysfunkcjami.

Kasza bulgur zawiera najwięcej błonnika i jest najmniej kaloryczna ze wszystkich jej rodzai. Polecana jest dla anemików z uwagi na dużą zawartość żelaza i kwasu foliowego. Dodając do kaszy bulgur warzywa otrzymujecie super food, które charakteryzuje się wysoką zawartością składników mineralnych i witamin, które jest szczególnie korzystne dla zdrowia i dobrego samopoczucia¹. Składniki:

  • kasza bulgur
  • mieszanka warzyw ( ziemniaki, cukinia, papryka, żółta fasolka szparagowa)
  • sól
  • pieprz
  • 1/2 łyżeczki czerwonej papryki
  • 1/4 łyżeczki curry
  • łyżeczka oleju

Kasze ugotujcie zgodnie z opakowaniem. Warzywa wrzućcie na rozgrzany olej i dodajcie przyprawy. Gdy warzywa będą miękkie dodajcie kaszę. Zawsze dodaję ją partiami, aby warzywa nie zginęły w zbyt dużej ilości kaszy. Koniecznie podawajcie na ciepło.

 

Inne szybkie dania:

  


¹ dictionary: superfood. Oxford Dictionaries. stan na 05.02.2018

One thought on “Kasza bulgur z fasolką szparagową i cukinią – obiad

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.