Koktajl z truskawek i jogurtu

Koktajl z truskawek i jogurtu

Koktajl z truskawek i jogurtu to bomba witaminowo-białkowa. Jest idealna jako przekąska w te upalne dni. Jest sycąca, smaczna, słodka i dostarcza wielu witamin i minerałów.

Jogurt naturalny, w zalezności od producenta, zawiera ok. 5 gram białka oraz około 7 gram cukru. Dla porównania jogurt smakowy posiada 3,5 grama białka oraz około 15 gram cukru. Jak widzicie o wiele zdrowszym jest zjadanie jogurtu naturalnego i dodawanie do niego owoców. Możecie dodawać je pokrojone w kawałki lub jak w tej propozycji zblendować razem z jogurtem. Każda propozycja jest dobra, ponieważ ograniczas spożycie cukru, który jest niebezpieczny w nadmiarze dla organizmu. Skaldniki:

  • 1 kubek jogurtu naturanlego
  • 2 garście truskawek
  • 1 dojrzały banan

Truskawki umyjcie i oddzielcie od szypułek. Banana obierzcie i pokrójcie na kilka części. Owoce wraz z jogurtem wrzućcie do kielicha blendera. Zmiksujcie na gładki koktajl. Długość blendowana zależne jest od mocy waszego urządzenia. Im mocniejsze tym szybsze. Tak przygotowany koktajl możecie zabrać jako przekąskę do pracy lub jako posiłek przedtreningowy.

koktajl jogurtowo truskawokowy

Inne koktajle:

Koktajl z jarmużu z awokado
Koktajl z kiwi
Koktajl z mango

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.