Orzechy świata 2

Orzechy świata 2

Nadszedł czas na oczekiwaną przez Was drugą część wpisu o orzechach świata. Przypominając orzechy zawierają dużo kwasów Omega 3, są świetnym źrodłem witamin i merałów, nadają się idealnie na zdrową przekąskę. Do przedstawienia Wam zostały orzechy: nerkowca, pekan, pini, pistacje i wloskie.

ORZECHY NERKOWCA

Są to nasiona tropikalnego drzewa, pochodzącego z Brazylii. Zawierają dużą ilość zdrowych nienasyconych kwasów tłuszczowych, miedzi, cynku i magnezu. Jak większość orzechów sa dość kaloryczne w 100 gramach zawierają 553 kcal.

ORZECHY PEKAN

Orzechy te podobne są do orzechów włoskich, jednakże są troche od nich większe. W 100 gramach zawierają powyżej 700 kalorii. Są bogate w białko, błonnik, węglowodany, witaminy B, C, K , E oraz wapń, żelazo, magnez, potas, sód i kwas elagowy.

ORZECHY PINIOWE

Malutkie owoce sosny piniowej rosną w krajach Morza Środziemnego, a tak że Chin, Korei i Ameryce Północnej. Są źrodłem potasu, fosforu, magnezu, żelaza, miedzi, manganu oraz witamin B1, E i K.

ORZECHY PISTACJOWE

Zielone, drobne pestki otoczone przez łupinkę występują w Azji Środkowej i Azji Mniejszej. Zawierają wiele soli mineralnych i witamin. Głównie: potas, magnez, wapń, żelazo oraz witaminy B1 i E.

ORZECHY WŁOSKIE

Kulki przypominające kształtem mózgi pochodzą z Azji. Zawietają dużą ilość: witaminy C, potasu, błonnika, magnezu, manganu, cynku, tiaminy.

Warto, abyście przed zakupem sprawdzili czy wybierane przez was orzechy nie są dodatkowo solone, zanużone w karmelu, czekoladzie, ponieważ zwiększy to ich kaloryczność oraz ze zdrowej przekąski staną się słodką przekąską.


Bibliografia:

  • Karolina Grudzień, Nerkowce cała prawda o zdrowych tluszczach, stan na dzień: 30.11.2016, http://krakow.mojdietetyk.pl
  • Bakalland, Orzechy pinii, stan na dzień: 07.12.2016, http://bakalland.pl
  • Potreningu.pl, Pistacje smaczne, zdrowe, wartościowe ale…, stan na dzień: 07.12.2016, http://potreningu.pl
  • redakcja dietetycy.org.pl, Orzech włoski – właściwości, stan na dzień: 07.12.2016 http://dietetycy.org.pl/orzech-wloski-wlasciwosci

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.